Macierz

"Przyroda nie zna nagrody ani kary. Zna tylko konsekwencje"

Usui Reiki

Uzdrawianie Usui Reiki

Usui Reiki Ryoho swoje korzenie wywodzi głównie z taoistycznego wewnętrznego qigong (chi kung) leczniczego, chińskiej medycyny pięciu przemian oraz z buddyjskiej szkoły Tendai. Reiki Ryoho nie jest przy tym systemem religijnym ani wyznaniowym, a jako skuteczna metoda duchowego uzdrawiania jest ponadwyznaniowe, ponadkulturowe i ponadrasowe, chociaż odnosi się do źródła Reiki jako do Najwyższej Boskości, Źródła Stworzenia czy Istoty Wszystkiego, którą z japońska zwie się Sonten i rozumie jako Miłość, Światło i Moc. Reiki nie stoi w sprzeczności z jakimikolwiek praktykami religijnymi, duchowymi czy medytacyjnymi, a przeciwnie – wzbogaca je i wzmacnia oraz dzięki swej uniwersalności pozwala lepiej zrozumieć.
W systemie Usui Reiki uzdrawiająca energia jest przekazywana przez nałożenie rąk własnemu ciału albo innemu organizmowi w stanie naturalnej koncentracji. Reiki stymuluje procesy samouzdrawiania, wzmacnia ciało i ducha, likwiduje blokady, oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń doprowadzając cały organizm do pełnej harmonii psychofizycznej i duchowej. Reiki doprowadza do równowagi ciało i umysł, działając skutecznie na wszystkich płaszczyznach: cielesnej, emocjonalnej i duchowej. 
Polska Wspólnota Uczniów i Uzdrowicieli Szkoły Usui Reiki Gakkai działa od kilku lat w strukturze naszego stowarzyszenia. Poniżej przedstawiamy program edukacji zdrowotnej Usui Reiki realizowany przez wszystkich autentycznych praktykantów oraz Mistrzów Usui Reiki.

PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ

  • SHUYOKAI – Seminarium, Wspólnota, Społeczność – wspólne spotkania i zloty szczerych adeptów i adeptek systemu Usui Reiki Ryoho; pogłębianie wiedzy, mocy i umiejętności terapeutycznych; kształcenie praktycznych uzdrowicieli; praca grupowego przekazywania ReiKi na odległość; wspólnota terapeutyczna i rodzina Usui Reiki, przekazy Rei-Ju od nauczycieli Reiki dla rozwinięcia energetycznej i duchowej Mocy Uzdrawiania! 
  • SHODEN – wprowadzenie do systemu wraz z otwarciem źródła mocy DENJU, nauka pracy z Pięcioma Wskazaniami Meiji oraz z Gyosei (Pieśni Mocy – Waka), procedury nakładania leczących dłoni Usui Teate, metoda 7 pozycji oraz metoda 12 pozycji, nauka rysowania znaku Reiki, uzdrawianie mentalne i specjalne pozycje dłoni do afirmacji, Krąg  Uzdrawiania Mocą Reiki, oddychanie promiennym Światłem, oczyszczanie aury pacjenta, zdejmowanie klątw i uroków, aktywacja trzech zbiorników eliksiru i dużo więcej!
  • OKUDEN – poziom wewnętrzny, siedem praktyk zwiększających przepływ ReiKi i rozwój  Duszy (Rei), grupowe spotkania Rodziny ReiKi i ich organizowanie, energetyczne rozpoznawanie ukrytych przyczyn dolegliwości i patologii, metody trzech tajemnych znaków, medytacje z leczniczą energią planety Wenus, oczyszczanie 12 meridianów, masaże japońskie typu oklepywanie, głaskanie, uciskanie, wałkowanie, ugniatanie i inne, energizowanie zbiornika podbrzusza, oczyszczanie związków z przodkami, specjalne metody leczniczego oddychania, wyciąganie energii chorobowej z organizmu, metody powstrzymywania złego karmana i nagłej śmierci, uzdrawianie z pomocą spojrzenia!
  • SHIN-PI-DEN – stopień, poziom nauczycielski, procedury synchronizacji i inicjacji,  rodzaje Rei-Ju, perfekcyjne rozwinięcie Mocy Pięciu Znaków, Rozwój Duchowy – ReijiHo, praktyka recytacji Dharani, transmisje mocy uzdrawiania z pomocą 9 gestów mocy, techniki pracy z Amaterasu, nauki o Pokoju i Oświeceniu Duszy (Shomei), lecznicze posty!

Składki członkowskie i wszelkie wpłaty i dotacje:

Stowarzyszenie Macierz: NORDEA BANK POLSKA S.A.
Nr konta: PL47 1440 1026 0000 0000 0312 4517
swift (dla przelewów międzynarodowych): NDEAPLP2

Adres do korespondencji:

Stowarzyszenie “Macierz”
P.O.Box 29
44-100 Gliwice

mail: macierz_gliwice@yahoo.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: